Serkan Suphi Teker serkan@tadilatmimari.com
05446348328

Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolabı modelleri günümüz şartlarında çok çeşitlilik göstermektedir. Teknolojik gelişimler, internetin elimizin altında olmasıyla, tüm dünya ve çevremize olan hakimiyetimiz sayesinde bir çok farklı mutfak modeline ulaşmak çok kolay. Burada sizin estetik olarak gördüğünüz bu mutfak modellerini inceleyeceğiz.

Akrilik Mutfak Dolabı

Akrilik mutfak dolabı, adını kapaklarından almaktadır. Genelde mutfak dolapları adlarını kapaklarından alırlar. Bir kaç isimlendirme yönteminden biridir. Bir de mutfağınızın şekline göre fiyatlanır. Ama şimdi konumuz akrilik mutfaklar

Akrilik kapaklar çok parlaktır. Parlaklığı araba boyası ile kıyaslayabilirsiniz. Bu kapaklara baktığınız zaman kendinizi rahatlıkla görebilirsiniz. Tabi parlak kapağın bir derdi de çabuk leke tutuyor olması. El izinin kolaylıkla çıkabileceği bir yapısı vardır. Piyasada “iz bırakmaz yada çizilmez” olarak satılan kapaklar olsa da, bu teoride doğru ama pratikte tutarlı değildir.

Membran Mutfak Dolabı

Genellikle country tarzı mutfaklar için önerdiğimiz bir kapak çeşididir. Göbekli, çeşitli şekiller barındıran yapısından dolayı tercih edilir. Tabi ki bundan maliyetin de önemi büyüktür. Genellikle country mutfaklar lake olarak yapılır. Ancak günümüz piyasa koşullarından lake mutfak fiyatları yüksek olacağı için ikinci tercih olarak membran önerilmektedir.

Görüntü olarak lakeyi aratmayan bu kapakların tek kötü tarafı plastik kaplama olduğu için ısıdan etkilenmesi ve zamanla atmaların oluşması. Tabi bu dediğim durum genellikle ısının çok olduğu bölgede ki kapaklar için geçerli olmaktadır. İkinci bir olumsuz tarafı da özellikle beyaz renk seçiminde zamanla solmasıdır. Bu iki handikapı göze aldığınız zaman membran kapaklar sizi tatmin edecektir.

Lake Mutfak Dolabı

Leke kapaklar tüm kapak önerilerine göre en iyi diyebileceğimiz kapak sınıfındadır. Boya ve cila atılarak yapılır. Özellikle country tarzı için önerilir. Polish parlak lake uygulamaları da yine önerilen kapakların başında gelir. Lake kapaklar diğer suni kapaklara göre daha uzun ömürlüdür. Sudan kolay kolay etkilenmezler. Güneş ışığıyla zamanla sararma olabilir. Ama bu sararma membran ve akrilik kapağa göre daha uzun sürede oluşacaktır.

Günümüz piyasa koşullarında lake kapaklı bir mutfak yaptırmak akrilik yada membran kapaklı bir mutfağa göre daha maliyetlidir. Örneğin 10mtül hesaplanan bir mutfak için toplamda 15.000 tl gibi bir fark yaratacaktır. Tabi uzun ömürlü oluşu göz önünde bulundurulduğunda toplam maliyete göre çok büyük fark yaratmayabilir.

Mobilya / Cilalı Mutfak Kapakları

Genellikle doğal ahşap renklerinde bulunur. Ağacın kendi yapısı kullanılarak cilalı olarak imal edilirler. Yapısı gereği suya ve ısıya dayanıklıdır. Parlak veya mat olarak bulunabilirler. MDF temelli olanları zamanla kötüleşebilir. Masif temelli olanlar kesinlikle ömürlük olacaktır. Lake mutfak kapaklarına göre yüksek maliyetlidir. Ağaç zevki olanlar tercih edebilirler.

Şirketimiz TADİLAT MİMARI tarafından yapılan mutfak dolapları için —- MUTFAK DOLAPLARI

Diğer Hizmetlerimiz İçin————————————————————–————– HİZMETLERİMİZ